Drobečková navigace

Úvod > Ekocentrum > Projekty: Ptačí svět (SFŽP a MŽP) > Středisko ekologické výchovy (Cíl 3)

                 

Projekt je financován z EU, Cíl 3, Česká republika - Svobodný stát Bavorsko, 2007 - 2013, reg. č. 323, "Středisko ekologické výchovy"

Projekt je spolufinancován za účasti Karlovarského kraje

Cíl 3, "Středisko ekologické výchovy", reg.č.323

V současné době se rozbíhá realizace projektu z fondů Cíl 3, Česko - bavorská přeshraniční spolupráce s názvem "Středisko ekologické výchovy".

V rámci projektu jsme navázali kontakt s německým střediskem ekologické výchovy ve Waldsassenu  (http://www.kultur-begegnungszentrum.de/cms/umweltstation.html) a dohodli se na společné spolupráci, která bude spočívat v poskytování vzájemných služeb ekologického vzdělávání pro české a německé školy.

V rámci projektu bude na Školním statku a krajském středisku ekologické výchovy v Chebu, Dolních Dvorech vybudováno moderní zázemí ekocentra, které bude sloužit žákům a učitelům k naplňování potřeb environmentální výchovy a výchovy k trvale udržitelnému životnímu stylu.

Společně s německým partnerem plánujeme společné akce v oblasti včelaření, bylinkářství, zahradničení a poznávání přírodních krás chebského a waldsassenského regionu.

mobilní včelín.JPGCIMG3413.JPG

 

Možnost výukových programů v německém jazyce

V rámci projektu Středisko ekologické výchovy nabízíme pro školy ekologické výukové programy, realizované u našich partnerů v Umweltstation Waldsassen. Výukové programy jsou velice vhodné jako doplněk a rozšíření výuky německého jazyka a zároveň je při nich možnost seznámit se s projekty v rámci ekologie a trvale udržitelného životního stylu, které se v současné době otvírají a šíří v německy mluvících zemích. Výukové programy jsou vždy realizovány dvojjazyčně, přítomen je vždy tlumočník.

Témata výukových programů uvádíme níže v informačním letáku. Po domluvě je možné realizovat i jiné výukové programy související s ekologií, ochranou životního prostředí a trvale udržitelným životním stylem (např. tématické exkurze).