Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ekocentrum > Výukové programy > Programy pro mateřské školy

Výukové programy pro mateřské školy

Pro objednání výukového programu nás s dostatečným předstihem kontaktujte na telefonu 602 526 290 nebo přes e-mail: januska@sscheb.cz. V případě zrušení objednaného termínu méně než tři dny předem, si EC Cheb účtuje storno poplatek ve výši 300 Kč.

Program je určen vždy pro jednu třídu a jeho začátek i délku lze po předchozí domluvě přizpůsobit. Dopolední program zpravidla začíná v 9:00 a odpolední ve 12:30. Výuka probíhá v prostorách Malé farmy a učeben KSEV Cheb, včetně stájí, výběhů a pastviny, tomu je zapotřebí přizpůsobit obuv a oblečení dětí (tj. nejlépe nepromokavou obuv i oděv). Pro svačinu je k dispozici vytápěná učebna. Lektor je zodpovědný za obsah program, odpovědnost za děti nese pedagog.

Poplatek za program je vybírán na místě spolu s vyplněnou prezenční listinou. Prezenční listina je ke stažení zde.

 

1. Za zvířátky na farmu

Program je určený pro děti z mateřských škol, které si zde zopakují názvy domácích zvířat a jejich mláďat. Děti se nejdříve naučí, jak se u zvířátek mají chovat, prohlédnou si stáj a jednotlivé druhy a na závěr si mohou některá zvířátka i pohladit. Povíme si také, jaký z nich máme užitek, jak se o ně máme starat a čím se živí. Při následném krmení se děti snadno zbaví případného strachu ze zvířat a osvojí si i základní druhy krmiv.

Délka programu: cca 2 hodiny

Délku a náplň programu je možné po dohodě upravit.

Cena: 20 Kč/os.

OBJEDNAT PROGRAM

 

 

                                                

2. Babka kořenářka

Anotace programu: Léčivé rostliny se od dávných dob používají na všechny možné druhy neduhů. Při výukovém programu se seznámíme s různými druhy bylin, s jejich pěstováním, sběrem, účinky a použitím. Ukážeme si, jak byliny sušit a připravit z nich léčivý přípravek. Uvaříme si léčivý čaj a ukážeme si přípravu bylinné mastičky, kterou si děti odnesou domů.

Délka programu: cca 3 hodiny

Délku a náplň programu je možné po dohodě upravit.

Cena: 30 Kč/os.

OBJEDNAT PROGRAM

 

3. Hrajeme si na zahradě

Anotace programu: Zahradničení má v českých zemích hlubokou tradici. Žáci se u nás seznámí s historií zahradničení, se základními druhy ovoce a zeleniny, se základními zahradnickými pracemi a vyzkouší si práci se zahradním nářadím. Společně si zasadíme do malého květináče semínko, které si děti odnesou domů k vypěstování. Pro tento výukový program jsou ideální jarní měsíce. 

Délka programu: cca 3 hodiny

Délku a náplň programu je možné po dohodě upravit.

Cena: 30 Kč/os.

OBJEDNAT PROGRAM

 

4. Odpadománie

Anotace programu: Třídění odpadu je návyk, který by měly děti získávat už od útlého věku. Cílem výukového programu je prohloubení znalostí v oblasti třídění a recyklace odpadu a získání osobní zkušenosti formou her a tvoření. Vyzkoušíme si využití odpadového materiálu, jako jsou PET-lahve, papírové ruličky, CD, plechovky, apod.

Délka programu: cca 3 hodiny

Délku a náplň programu je možné po dohodě upravit.

Cena: 30 Kč/os.

OBJEDNAT PROGRAM

 

5. Předvánoční tvoření

Anotace programu: Vánoční vyrábění je u nás ve znamení klidu a pohody. Uvaříme si teplý bylinkový čaj, zapálíme voňavého františka, popovídáme si o symbolice Vánoc a společně se naladíme do předvánoční atmosféry. Nechybí ani připomenutí staročeských zvyků a tradic. Děti si upečou a ozdobí cukroví, vyrobí si pěknou vánoční dekoraci a ve zbylém čase navštíví zvířátka na statku.

Délka programu: cca 3 hodiny

Cena: 30 Kč/os.

Termín: celý prosinec

OBJEDNAT PROGRAM

 

6. Velikonoční tvoření 

Anotace programu: Na statku je nejvíce živo právě na jaře, kdy se příroda probouzí a rodí se nová mláďata. Před Velikonocemi si u nás popovídáme o velikonoční symbolice a připomeneme si krásné tradice, jako je pletení pomlázky nebo barvení a zdobení vajíček. Při prohlídce statku seberou děti vajíčka, která si s pomocí různých technik ozdobí. Společně si pak upleteme pomlázku z vrbového proutí a ozdobíme ji pentlemi.

Délka programu: cca 3 hodiny

Cena: 30 Kč/os.

OBJEDNAT PROGRAM

 

 

 Venkovní svačinkaKrálík Olaf