Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura > Ekocentrum Cheb

Ekocentrum Cheb

Základním posláním krajského střediska ekologické výchovy v Chebu je podpora vzdělávání k udržitelnému rozvoji a uplatňování metod badatelské výuky na školách v Karlovarském kraji. V rámci této činnosti nabízíme výukové programy, které tematicky souvisejí zejména se zemědělstvím. Můžete se zde seznámit s chovy hospodářských zvířat a pěstitelstvím, dále s tradičními řemesly, ale i s oblastmi biologie, ekologie a ochrany životního prostředí. Zároveň nabízíme školním koordinátorům EVVO možnosti spolupráce při tvorbě a naplňování školských plánu EVVO. Pro žáky základních a středních škol je také možné zprostředkovat výukový program v naší partnerské ekologické stanici Umweltstation Waldsassen, která se orientuje na včelaření a zahrádkaření.

V rámci projektu "Malá farma a život kolem ní" otevírá krajské středisko ekologické výchovy Cheb nové výukové programy. Pro žáky od 4. tříd základních škol je vhodný program Počasí nad úlem, který je zaměřen na chov včel a meteorologické vlivy které na ně působí. Třída bude rozdělena na dvě poloviny, které se na stanovištích střídají. První skupina si obleče ochranné pomůcky a bude jí názorně předvedena práce se včelstvem. Druhá skupina si mezitím formou týmové práce vyzkouší měření moderním meteorologických vybavením. Na děti mateřských škol a 1.-3. třídy základní školy je zaměřen inovovaný výukový program Za zvířátky na farmu 2. Zde se děti hravou formou seznámí s chovanými druhy a jejich hospodářských využitím, naučí se chovat u zvířat a vyzkouší si i přímou péči a krmení. 

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

SFZP_logo.jpg                                MZP_logo.jpg     

                www.sfzp.cz                                                                            www.mzp.cz

 

Objednejte si u nás výukový program, který vás zajímá!

Pro objednání výukového programu nás s dostatečným předstihem kontaktujte na telefonu 602 526 290 nebo přes e-mail: januska@sscheb.cz. V případě zrušení objednaného termínu méně než tři dny předem, si EC Cheb účtuje storno poplatek ve výši 300 Kč.

Výukový program je určen vždy pro jednu třídu a jeho začátek i délku lze po předchozí domluvě přizpůsobit. Lze objednat i dvě třídy najednou, ale ideálně na různé výukové programy. Výuka probíhá v prostorách Malé farmy a učeben KSEV Cheb, včetně stájí, výběhů a pastviny, tomu je zapotřebí přizpůsobit obuv a oblečení dětí (tj. nejlépe nepromokavou obuv i oděv).

V den výuky je třeba odevzdat prezenční listinu, která je ke stažení ZDE. Poplatek za program je vybírán na místě spolu s vyplněnou prezenční listinou. Lektor je zodpovědný za obsah programu, odpovědnost za děti nese pedagog.

Kompletní nabídku výukových programů najdete v našem letáčku na rok 2019.

DSC_6127.jpg DSC_6182.jpg DSC_6681.jpg