Drobečková navigace

Úvod > Ekocentrum > Aktuality > Nový školní rok

Nový školní rokDatum konání:
1.9.2014

Milí kolegové,

přejeme vám vše dobré do nového školního roku, hodně sil a trpělivosti, pevné nervy a dobrou náladu, kterou si po celý rok nenecháte nikým a ničím zkazit :-) .

I v tomto školním roce jsme pro vás a vaše žáky v našem ekocentru k dispozici s výukovými programy a zázemím, které budete moci využít pro oživení a zpestření vaší výuky terénními a badatelskými aktivitami. I letos vám nabízíme výukové programy:

"Za zvířátky na farmu" - o domácích zvířatech u nás na Malé farmě

"Mléko není jenom mléko" - o mléce a dojných zvířatech

"Jak na louce vyrost svetr" - o vlně a tkaní

"Zasaď třeba chleba" - o obilovinách a pečení chleba

Vytvořili jsme pro vás také nový soubor badatelsky orientovaných výukových programů, zaměřených na přírodu a životní prostředí:

"Život pod nohama" - výukový program je zaměřený na svět půdy a jeho význam. Žáci se při výukovém programu dozví, co to půda je, jakou má stavbu a složení, jak půda vzniká a jak obrovský má pro nás a pro život na zemi význam. Součástí výukového programu jsou badatelsky orientované experimenty, které umožňují žákům detailněji prozkoumat svět půdy z různých aspektů. Po účasti obdrží učitel metodickou publikaci Život pod nohama, kterou bude moci využít ve výuce. Publikace je také volně k dispozici v sekci Ke stažení.

"Tekoucí život" - výukový program je zaměřený na svět vody na Zemi. Žáci se při výukovém programu dozví, co to voda je, jakou má stavbu a jaké zvláštnosti, dozví se o formách vody a jejím koloběhu na Zemi i o tom, jaký má pro nás a pro život na zemi voda význam. Součástí výukového programu jsou badatelsky orientované experimenty, které umožňují žákům detailněji prozkoumat svět vody z různých aspektů. Po účasti obdrží učitel metodickou publikaci Tekoucí život, kterou bude moci využít ve výuce. Publikace je také volně k dispozici v sekci Ke stažení.

"Rostliny a houby v zemědělské krajině" - výukový program, při kterém se žáci dozví o světě rostlin v zemědělství a zemědělské krajině. Dozví se o divoce rostoucích rostlinách, ale i o jednotlivých plodinách, které se v zemědělství pěstují. Součástí výukového programu jsou buď terénní exkurze, nebo didaktická herní aktivita, při které se žáci hravou formou učí o zemědělských plodinách.

"Živočichové v zemědělské krajině" - výukový program zaměřený na divoká a domestikovaná zvířata, která souvisí se zemědělskou krajinou. Žáci se seznámí s druhy divokých živočichů, které zemědělskou krajinu vyhledávají i s mnoha druhy hospodářských zvířat. Součástí výukového programu jsou terénní exkurze s dalekohledy.

Ať se vám i vašim žákům daří. S dobrou náladou jde všechno líp ;-).