Ekocentrum Cheb
Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy Cheb
Zemědělská výroba
Praktická výuka
logo
logo
logo
Domů
Drobečková navigace

Domů > Ekocentrum Cheb > Projekty > MRKEV a Mrkvička

MRKEV a Mrkvička

Mrkvička – vzdělávací a informační podpora mateřským školám v oblasti environmentální výchovy

Mrkvička je dlouhodobým programem Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina (SSEV Pavučina), který je realizován od roku 2007. Jedná se o síť MŠ se zvýšeným zájmem o environmentální výchovu na krajských, resp. celorepublikové úrovni. V rámci programu dochází průběžně k mapování potřeb MŠ v oblasti EV, na jejichž základě jsou MŠ zasílány informační a metodické materiály. Součástí programu je pořádání regionálních setkání pedagogických pracovníků, která umožňují kromě získání nových podnětů pro práci i možnost vzájemné výměny zkušeností a doporučení, jak správně EV v MŠ realizovat.

V současné době je v síti Mrkvička zapojeno téměř 700 převážně mateřských škol ze všech 14 krajů ČR, ale je otevřena i základním školám, školským zařízením se zájmem o environmentální (ekologickou) výchovu, DDM, SVČ, NNO i ostatním subjektům.

Registrační poplatek za služby poskytované v síti Mrkvička jsou zpoplatněny částkou ve výši 400 Kč za každý kalendářní rok a za každé registrované pracoviště, aby byla podpořena udržitelnost sítě.

Registraci na rok 2015 - 2016 je třeba provést online na www.pavucina-sev.cz/?idm=36. Následně Vám přijde na vámi uvedený e-mail formulář registrace k vytištění. Prosíme Vás, abyste si překontrolovali, zda jste vyplnili všechny řádky či registrace neobsahuje nějaké chyby. V případě, taková situace nastane, kontaktujete svého krajského koordinátora. Poté formulář registrace podepište, opatřete razítkem a doručte jej Vašemu krajskému koordinátorovi v písemné podobě či scan s podpisem co nejdříve.

Doručením registrace se Vaše zařízení zavazuje tento registrační poplatek uhradit na základě faktury, kterou Vám pro rok 2015 vystaví Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory - SEVER, Brontosaurus Krkonoše, Horní Maršov. Doporučujeme Vám proto, abyste si vyplněnou registraci před odesláním okopírovali.  V případě, že se budete registrovat v průběhu roku 2015, obdržíte fakturu cca do 14 dní po registraci.

Služby poskytované zařízením zapojeným v síti v roce 2015 zahrnují:

  • 4 rozesílky metodických a informačních materiálů včetně Informačního bulletinu Mrkvička
  • Průběžné elektronické rozesílky aktuálních informací
  • Možnost zvýhodněné inzerce o vašich projektech OPVK v rámci povinné publicity včetně Informačního bulletinu Mrkvička navíc
  • Přístup do archivu e-bedrnik.cz (archiv již vydaných čísel Informačního bulletinu Mrkvička)
  • Další regionální nabídky a materiály od krajského koordinátora

Pravidelné rozesílky metodických a informačních materiálů jsou distribuovány prostřednictvím krajských koordinátorů sítě, kterými jsou členská střediska SSEV Pavučina. Více informací o programu Mrkvička naleznete na: http://www.pavucina-sev.cz/?idm=34

Pokud Vás program Mrkvička oslovil, kontaktujte svého krajského koordinátora.

 

S přátelským pozdravem

 

Ing. et Bc. Pavla Tochorová, koordinátor pro Karlovarský kraj

Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy                                                                                     

U Farmy 30/11, Cheb – Dolní Dvory, 350 02 Cheb

e-mail: tochorova@sscheb.cz

 

 

Prezenční listinu k výukovému programu stáhněte zde

nové logo 10.11.2015 - kopie.png

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6