Ekocentrum Cheb
Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy Cheb
Zemědělská výroba
Praktická výuka
logo
logo
logo
Domů
Drobečková navigace

Domů > Ekocentrum Cheb > Ke stažení

Ke stažení

Na této stránce jsou k nahlédnutí výukové materiály.

Život pod nohama.pdf - didaktická materiál, který zpracovává téma Půda. Jedná se o několik kapitol, které přináší různé informace o tématu, doplněné otázkami a úkoly. Součástí publikace jsou i metodicky zpracované návody na badatelsky orientované experimenty s půdou.

Tekoucí život.pdf didaktický materiál, který pojednává o tématu Voda na Zemi. Žáci se v něm dozví, co to voda je, jakou má stavbu a jaké zvláštnosti, dozví se o formách vody a jejím koloběhu na Zemi i o tom, jaký má pro nás a pro život na zemi voda význam. Součástí publikace jsou badatelsky orientované experimenty, které umožňují žákům detailněji prozkoumat svět vody z různých aspektů.

Rostliny a houby v zemědělské krajině.pdf - didaktický materiál, který se vás provede světem rostlin v zemědělské krajině. Zabývá se významem zemědělské krajiny, péčí o ni, polními plodinami, pleveli i divokými rostlinami. Jednotlivé kapitoly publikace jsou doplněné badatelsky orientovanými úkoly.

Živočichové v zemědělské krajině.pdf - didaktický materiál, který se zabývá světem živočichů v zemědělské krajině. Probereme si divoké živočichy, kteří se v zemědělské krajině vyskytují, podíváme se na škůdce, užitečné živočichy, vzácné druhy i hospodářská zvířata. Jednotlivé kapitoly publikace jsou doplněné badatelsky orientovanými úkoly.